طلاق توافقی در غرب تهران

طلاق توافقی در غرب تهران
  • ۲۰/آبان/۹۹
طلاق توافقی در غرب تهران

در این مقاله قصد داریم به بررسی طلاق توافقی در غرب تهران بپردازیم،پس با ما در ادامه این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طلاق  توافقی در غرب تهران همراه باشید!

طلاق توافقی چیست؟

در خصوص طلاق توافقی در غرب تهران لازم است بگوییم که گاهی ممکن است که افراد برای تمام شدن مشکلات زناشویی زندگیشان مجبور به اقدام برای طلاق توافقی شوند، که البته ما امیدوار هستیم که هیچ وقت چنین مشکلی برایتان اتفاق نمی افتد. مارک توین می گوید که : " حقیقت به احساسات شما اهمیت نمی‌دهد." پس شما عزیزان باید همیشه در زندگی با واقعیت ها رو به رو شوید.

ممکن است که طلاق توافقی در غرب تهران و یا هر نقطه ای از تهران پیش بیاید ،همان طور که مشخص است، زن و شوهر برای جدا شدن از هم به توافق خواهند رسید. همین قضیه باعث می شود تا مراحل جدایی به نسبت خیلی سریع‌تر از قبل انجام شود.

در طلاق توافقی در غرب تهران ،دو طرف باید درباره مواردی همانند دادن مهریه، حضانت فرزندان، قرار ملاقات والدین با بچه ها، نفقه و اجرت المثل زن را باید قبل از طلاق به نتیجه برسند. بیشتر افراد بر این مسئله دارند که در طلاق توافقی زوجه باید تمام مهریه خود را ببخشد که باید به عرضتان برسانیم که این قضیه غلط می باشد. در طلاق توافقی در غرب تهران باید هر دو طرف در خصوص مهریه به توافق برسند که مهریه چه میزانی باید پرداخت بشود یا زن آن را ببخشد.

 در حال حاضر بیش از یک پنجم ازدواج ها با طلاق خاتمه می یابد، حال آن که اگر ما بخواهیم طلاق توافقی در غرب تهران را به شکل کلی تقسیم بندی کنیم به سه دسته کلی تقسیم بندی خواهند شد که شامل طلاق به درخواست مرد، طلاق به درخواست زن و طلاق توافقی خواهند شد.

حال ما می خواههیم تا در ادامه شما را با نحوه و شرایط طلاق توافقی در غرب تهران آشنا نماییم پس در ادامه با ما همراه شوید.

 مطالعه ی بیشتر: مهریه معقول

طلاق توافقی به چه میزان طول خواهد کشید؟

طلاق توافقی در غرب تهران از طریق وکیل باعث سرعت و کیفیت بالا می شود و در مواردی نیز اگر طلاق توافقی از طرف زن مطرح شود که این برای زمانی می باشد که زن دارای حق طلاق توافقی در دوران عقد بوده باشد و در آن زمان وکالت در طلاق را از مرد گرفته باشد از مراحل طلاق توافقی این می باشد که زن به ما بذل رجوع نکرده باشد و در طهر غیر مواقعه بوده باشد مهمترین سوال در این باره این می باشد که طلاق توافقی در غرب تهران به چه میزان طول خواهد کشید در جواب باید بگوییم که بدون حضور وکلای پایه یک ما معمولاً 10 تا 15 روز طول خواهد کشید و با حضور وکیل طلاق توافقی حرفه ای و پایه یک فقط یک روز زمان احتیاج می باشد تا طلاق ثبت و شناسنامه تحویل شما بشود. البته طلاق توافقی در غرب تهران مدافع و کیفیت بالای آن زبانزد عام و خاص می شود.

قانون های جدید در طلاق توافقی

در موارد طلاق توافقی در غرب تهران با در نظر گرفتن ابلاغ قانون به دادگاهها به شکل ابتدایی حضور در دادگاه ها امکانپذیر نمی باشد و تعداد جلسات مشاوره به اندازه 5 جلسه اجباری خواهد بود.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و برای آگاهی از بهترین راه حل کاهش زمان طلاق توافقی در غرب تهران  این امکان را دارید تا با شماره های موجود در وبسایت پالیزلا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان حقوقی با بهترین وکلای پایه یک خانواده بهره مند بشوید.

جلسات مشاوره در طلاق توافقی

برای انجام طلاق توافقی در غرب تهران  باید در چنج جلسه مشاوره حضور پیدا کنید و  حضور در هر 5 جلسه مشاوره کاملا اجباری است که البته درصورت ارجاع دادن موضوع به وکلای ما بدون حضور موکل مراحل طلاق توافقی طی خواهد شد.

  بعد از مشاوره در طلاق توافقی چه باید کرد؟

بعد از حضور داشتن در جلسات اجباری مشاوره طلاق و عدم صلح و سازش، مشاور شما با صادر کردن گواهی عدم سازش مجوز طرح دعوی در دادگاه را ارائه خواهد داد .

پس بنابراین باید با در دست داشتن این گواهی به دفاتر خدمات قضایی برای ثبت کردن دادخواست طلاق و یا به دفتر تهران مدافع برای ارجاع به وکیل مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی چیست؟

  • داشتن عقد نامه یا رونوشت محضر
  • داشتن کپی کارت ملی به همراه اصل آن
  • داشتن کپی شناسنامه و اصل آن
  • به همراه داشتن چنند قطعه عکس

 

"شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها ی دادرسی و یا حق الوکاله به شکل کاملاً رایگان با ما در palizlaw تماس حاصل فرمایید. "

 

مراحل انجام طلاق توافقی

فرایند طلاق نیز احتمال دارد که یک فرایند بسیار طولانی باشد و نیز این امکان وجود دارد که که گاهی ممکن است که چندین سال طول بکشد اما اگر طرفین طلاق توافق در غرب تهران بخواهند به شکل توافقی به ادامه زندگی خود پایان بدهند همه این مراحل را به صورت سریع تری انجام خواهد شد.

 ولی اگر که این زوجین درخواست خود را تسلیم  دادگاه نمایند ، دادگاهی با توجه به مکان سکونت آنها برگزار می گردد و مکان دادگاه و همچنین زمان دقیق برگزاری جلسه دادگاه به دو طرف اعلام خواهد شد. بعد از مراجعه کردن به دادگاه زوجین باید عدم امکان سازش را به قاضی ثابت نمایند. بعد از این مرحله ، قاضی طرفین را به داوری ارجاع خواهد داد.

 

داوری

در شروع دادگاه از زن و شهر می خواهد که هر یک از آنها افرادی را به عنوان داور از بین اقوام و آشنایان خود انتخاب نمایند و به دادگاه معرفی نمایند. اگر هر کدام از زن و شوهر این امکان را نداشتند که داوری را به دادگاه معرفی نمایند ، دادگاه قضایی خودش به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

به جز داوری، دادگاه قضایی حکمی صادر می کند تا زوجین به مشاوری مراجعه نمایند و در آنجا نیز به بیان کردن مشکلات خود بپردازند. در این زمان مشاور تلاش بر این موضوع دارد که طرفین را از این کار منصرف نماید ولی اگر که در این میان سازشی  بین زن و شوهر نباشد مشاور نظرقطعی خود را به طرفین اعلام خواهد کرد.

 

مرحله بعدی مراجعه به دادگاه

در این مرحله پس از ارجاع دادن نظر کارشناسان به دادگاه حال قاضی آن را به شکلی دقیقی بررسی می کند  و سوالات خود را نیز از زن و شوهر می پرسد. حالا اگر قاضی دید که نمی تواند برای منصرف کردن زوجین کاری کند در نهایت گواهی عدم سازش را صادر خواهد کرد. به این نکته هم توجه فرمایید که در دادگاه زن و شوهر باید حق فرجام خواهی خود را باطل نمایند تا حکم نهایی صادر بشود.

 

رفتن به دفتر ثبت ازدواج و طلاق

حال  بعد از این که گواهی عدم سازش به زن و شوهر صادر گردید ، آن ها به مدت  سه ماه  فرصت خواهند داشت تا باقی مانده مدارک خود را تکمیل نمایند و به دفتر مراجعه کنند . توجه داشته باشید که این گواهی عدم سازش فقط 3 ماه اعتبار دارد.

در این میان اگر  زوجه باکره باشد، باید آن را علام نماید و نیز برای تأیید اعتراف خود به پزشکی قانونی فرماید  تا  از آن جا گواهی بکارت دریافت نماید و به دادگاه ارائه نماید.

حال اگر که زوجه باکره نباشد، باید آزمایش خون بدهد تا مشخص شود که او باردار است یا نه .که اگر زن باردار باشد، طلاق صورت نمی گیرد. بعد از دادن مدارک ذکر شده ، صیغه طلاق از سوی دفتر ثبت طلاق انجام خواهد شد.برای انجام طلاق توافقی در غرب تهران باید این مراحل انجام شود.

اگر اصل مدرک سند ازدواج در هنگام طلاق نبود باید چه کرد ؟

در این صورت باید  برای طلاق توافقی در غرب تهران یک رونوشت از مدرک سند ازدواج را از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح دریافت نمود.

طلاق توافقی و حضانت فرزندان بعد از طلاق

در طلاق توافقی در غرب تهران اگر میان زن و مرد در رابطه با حضانت و نگهداری فرزندان توافق شده باشد بر اساس توافق در میان آنها در دادگاه حکم می کند و اگر توافقی انجام نشده باشد، بر  اساس قانون و مطابق  با ماده ۱۱۶۸ قانون مدنی : حضانت و نگهداری طفلی که پدر و مادر او جدا از هم هستند، مادر تا رسیدن به سن هفت سالگی می تواند از فرزند خود نگهداری کند و بعد از آن با پدر می باشد. بعد از هفت سالگی در صورت اختلاف میان زن و مرد حضانت فرزند با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه خواهد بود.

 

هزینه طلاق توافقی

میزان هزینه طلاق توافقی در مقایسه با سایر طلاق ها بسیار کمتر است. هزینه های طلاق در چند مرحله پرداخت می گردد و شامل مواردی همانند ثبت درخواست طلاق توافقی ، هزینه جاری شدن صیغه طلاق در دفترخانه طلاق و نیز هزینه مشاوره خانواده است.

حال اگر هر کدام از این زوجین وکیل داشته باشند هم هزینه ای جداگانه خواهد داشت. به این دلیل که طلاق توافقی می باشد، هزینه دادرسی بر عهده فردی است که برای اولین بار دادخواست طلاق را اعلام کرده باشد و با دادگاه در میان گذاشته باشد که اگر هر دو نفر توافق نمایند، هزینه دادخواست به وسیله دو طرف پرداخت می شود. تمام هزینه‌های مطرح شده ، در شهرهای مختلف کشور متغیر است و به همین علت نمی‌توانیم رقم دقیقی را در خصوص طلاق توافقی در غرب تهران در مورد آن اعلام کنیم.

طلاق توافقی تا کی زمان می برد؟

مراحل انجام طلاق توافقی در غرب تهران از زمان تقدیم دادخواست تا صادر شدن دادنامه یک هفته الی سه هفته به طول می انجامد.

منظور از گواهی عدم امکان سازش چه می باشد؟

در خصوص طلاق توافقی در غرب تهران  باید این نکته را بگوییم که دادنامه ای که حاصل از تقدیم دادخواست طلاق توافقی می باشد را گواهی عدم امکان سازش می گویند این گواهی باید طی مدت سه ماه بعد از ابلاغ رای قطعی به دادگاه و در حالتی که رای هنوز به شکل قطعی اعلام نشده باشد، باید پس از قطعی شدن رای به وسیله  زوجین به دفتر طلاق و ازدواج ارائه گردد .حال اگر در این مدت زمان زوجین مدارک مورد نیاز را ارائه ندهند اعتبار گواهی از بین خواهد رفت و اگر که زن و مرد خواهان طلاق توافقی بوده باشند  باید دوباره درخواست دهند.

مزایای گرفتن وکیل در طلاق توافقی

در خصوص طلاق توافقی در غرب تهران باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که انجام مراحل طلاق توافقی با وکیل اجباری نمی باشد ولی مشخص است که بودن وکیل مزایای بسیار زیادی دارد.که در زیر به برخی از این مزایا اشاره کرده ایم:

 

  • داشتن سرعت در کار، جلوگیری کردن از تنش و درگیری در انجام مراحل قانونی
  • عدم احتیاج به مراجعه موکل که ممکن است مانع کار خود او باشد.
  • بالا رفتن کیفیت انجام کار با گرفتن وکیل
  • حفظ شدن حقوق موکل و رعایت کردن موازین و مصالح موکل در دادنامه طلاق
  • و غیره

داشتن وکیل سبب می شود تا شما عزیزان در انجام امورات طلاق دیگر دچار مشکل نشوید و امورات طلاق توافقی در غرب تهران ،توسط وکیل قانونی به سرعت هر چه تمام تر انجام شود.

 

سخن آخر

اگر بخواهیم به شکلی خلاصه به شما عزیزان درباره طلاق توافقی در غرب تهران بگوییم باید به این نکته اشاره داشته باشیم که در اصل طلاق توافقی را به طلاقی می گویند که زن و شوهر به هر علتی بخواهند با تفاهم از هم جدا می شوند. هر توافقی که در انجام طلاق صورت می گیرد  باید به شکلی باشد که دو طرف درباره مهريه، نفقه، جهیزيه، حضانت و ملاقات فرزندان به توافق رسیده باشند.

امیدواریم که هیچ کدام از شما عزیزان مجبور به جدایی نشوید اما از طرفی نیز باید با واقعیت های زندگی رو به رو شد و اگر متوجه شدید که دیگر نمی توانید با همسر خود زندگی نمایید باید به زندگی خود به شکلی مسالمت آمیز پایان بدهید و با گرفتن وکیل و دریافت مشاوره سعی بر انجام هر چه سریع تر روند طلاق نمایید.

حال در خصوص دریافت مشاوره از مجموعه palizlaw برای طلاق توافقی در غرب تهران ،می توانید هم اکنون تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما شما را در این امر راهنمایی کنند.