هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی | 9 هزینه اصلی

هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی | 9 هزینه اصلی
  • ۰۱/بهمن/۹۹
هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی | 9 هزینه اصلی

هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی متغیر میباشد حتی در قسمت معنوی عموم مردم به دنبال هزینه مادی میباشند. اما خیلی وقت ها، ما مجبور خواهیم شد که خیلی بیشتر از رقم ها در دنیای مجازی و کاغذ ها در جیبمان هزینه کنیم. خیلی بیشتر از آنکه فکرش را بکنید، و بخواهید برایش مقداری تعیین کرد، و در لحظه ای به کسی پرداخت کنید. این دست هزینه ها را باید معمولا با زمان با ارزش و قلب و روحمان بپردازیم، پس حواس خود را جمع کنید . که هیچوقت نیازمند پرداخت با این موارد، نباشید. در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

هزینه های مادی طلاق

خب اول از همه با هزینه های مادی شروع خواهیم کرد که کمترین بها برای طلاق گرفتن میباشد، و با وکیل قیمت مابین یک تا دو میلون تومان دارد، و از نظر این جانب وقتی طلاق توافقی باشد. چه بهتر که وکیل کار شما را انجام بدهد ، چون طلاق حتی به صورت توافقی روند سختی را داراست . شاید زمان زیادی از روز شما را به خود اختصاص دهد . پس چه بهتر که یک وکیل چیره دست که با تمام میانبر ها و سرعت بخش ها به کار طلاق شما آشناست . چرا برایتان این کار را انجام ندهد ؟ به راستی چرا باید شخصا درگیر شد . در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

بهتر نیست به جای گرفتن وکیل خودمان کار را انجام بدهبم ؟

بسیار راحت تر است که یک وکیل کار را برایتان انجام دهد ، چرا که وقتی وکیل دارید حتی زمان طلاق هم نیاز به حضور شما نیست . و این نکته، بسیار مثبت میباشد . چرا که هیچکس دوست ندارد با فردی که از نظر فکری و فیزیکی وارد تنش شده به صورت پیوسته و داعمی ارتباط برقرار کند . برای اینکه وکیلی که کار بلد باشد تمام روز را وقت ندارد که فقط به کار شما رسیدگی کند . و به سریع ترین شکل ممکن به کار شما سرعت و قدرت میبخشد. پس باز هم میگویم چه بهتر که یک وکیل به کار ما رسیدگی کند . در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

طلاق توافقی بدون وکیل .

خب شروع به بررسی هزینه های طلاق توافقی بدون وکیل میکنیم که اول از هزینه ثبت درخواست میباشد. که چیزی مابین 150 الی 200 هزار تومن هزینه به همراه خواهد داشت. دومین هزینه مربوط به مشاوره دادگاه خانواده میباشد، که چیزی مابین 60 الی 80 هزار تومن میباشد برای هر دو نفر میباشد . هزینه محضر و دفترخانه نیز ، متغیر خواهد بود . و چیزی مابین 400 الی 550 هزار تومن خرج بر خواهد داشت . ولی باز از این جهت هم که به مسعله میپردازیم حضور یک وکیل میتواند بسیار کاربردی باشد. در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم .

نوبت میرسد به آسیب های معنوی طلاق

خب آسیب های معنوی معمولا بسیار هزینه بر تر از تغیر عدد در حساب بانکی شماست اعداد قابل بازگشت میباشند . اما اعصاب نه سعی کنید در مورد طلاق بسیار زیاد بیندیشید چرا که طلاق یک کلمه نیست.  دارای بار سنگینی بسیاری میباشد . اگر دقت کرده باشید در جمع های گرم خانوادگی، هیچوقت از کلمه طلاق استفاده نمیشود  نه به این دلیل که به شکل یک کلمه ممنوعه از آن یاد میکنند بخاطر اینکه طلاق در ضمیر ناخودآگاهشان همانند کلمه ای هم تراز با فحش رکیک میباشد . در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

با فرزندانتان درد و دل نکنید آنها سنگ صبور نیستند .

بسیاری از زوج ها که صاحب فرزند هستند و در آستانه طلاق پشت یکدیگر برای فرزند صحبت میکنند. که خاطرات آنها را بیمه کنند و همیشه والد دیگری را مقصر بدانند. این اشتباه را نکنید چرا که هم از اخلاق به دور میباشد ، هم این کار جوابگو نیست چون شما با دعوا های مکرر جلو روی فرزند، تنها دارید به اعصاب و روان او آسیب میزنید. اگر مشکلی دارید سعی کنید در میان خود مشکل را حل فرمایید. در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

شاید مشکل شما با طلاق حل نشود .

گاهی وقت ها بعضی مسایل به قدری سخت میشود ، که فقط میخواهیم تمام شود مثل بار کردن در کنسرو و گیر کردن ناخون به پوست انگشت اما، ما با سعی در تمام کردن آنها به بدتر شدنشان کمک خواهیم کرد . شما باید همیشه جوری کاری را انجام دهید که از اینکه در انجام دادنش مصر هستید مطلع باشید . طلاق جز آن دسته مسایل نیست که بدون فکر بشود انجام داد ، پس به صورت مداوم به این مسئله چرا باید این عمل را انجام بدهید . یا اصلا نیازی به این کار میباشد. در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

از چه کسی کمک بگیرم ؟

این سوال شاید به نظر آسان بیاید چرا که به هر جا نگاه میکنید یک دفتر مشاوره خواهید دید ، بدانید و آگاه باشید که کار مشاوره دادن ماند بسیاری از کار های دیگر نظارتی به آن اعمال نیست و الان هرکسی میتواند یک دفتره مشاوره تاسیس کند. بدون اینکه کسی از او ایراد بگیرد نتیجه میگیریم بسیار مهم میباشد که از چه کسی و جه جایی مشاوره خواهیم گرفت . به این دلیل بهتر است با تحقیق قبلی از سایت های تبادل نظر یا ، تجربه اشخاص به یک مشاور خوب مراجعه کنید. در ادامه به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی میپردازیم.

مشکل ها و طلاق .

همان طور که ممکن است مشکل شما فقط با طلاق حل شود به همان اندازه هم امکان دارد اصلا نیازی به طلاق نباشد. و مشکل شما تنها با حل شدن پاره ای از مسایل حل شود . و دیگر نیازی به طلاق نداشته باشد. این مطلب گویای این نیست که طلاق چیز بدی میباشد یا ترسناک است، گویا این مسئله میباشد که بهتر است قبل کاری غیر قابل برگشت انجام دادن کمی تفکر کنیم که هم به فرزندانمان کمتر آسیب وارد شود ، هم به خود ما سعی کنید. به هزینه مادی و معنوی طلاق توافقی کاملا بپردازیم ، و بعد تصمیم بگیرید.