اداره‌کل زندان‌های استان تهران اطلاعیه صادر کرد


به گزارش خبرآنلاین، زندانیان سالن ۷ زندان قزلحصار سعی داشتند از تنبیهات قانونی به دلیل نگهداری اشیای ممنوعه و نیز رعایت نکردن اصول انضباطی فرار کنند و به این دلیل ویدئوی اعتراضی خود را تولید و منتشر کردند.

تسنیم در خبری نوشت: اداره‌کل زندان‌های استان تهران درپی پخش فیلم محکومین جرایم مرتبط با موادمخدر در ندامتگاه قزلحصار اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

مطابق با تصاویر منتشره در فیلم، زندانیان ساکن در این بند از ندامتگاه، مشمول جرایم مواد مخدر هستند که به مانند همه زندان‌ها، از شرایط لازم و استاندارد رفاهی برخوردار هستند.

با توجه به لزوم نظارت قانونی به‌ویژه منطبق با ماده ۷۵ «آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها» درباره بازرسی‌های ماهانه و ممنوعیت ورود اقلام غیرمجاز، بازرسی از اماکن و لوازم زندانیان مطابق با آیین‌نامه اجرایی زندان‌ها، به‌منظور ممانعت و یا کشف اشیای ممنوعه و نیز رعایت اصول انضباطی در مواعید مقرر صورت می‌پذیرد.

هرچند در این بین برخی مجرمین همچنان با شگردهای خاص، سعی در تضییع قانون به‌ویژه آیین‌نامه مرتبط داشته و به هنگام ردیابی و دستگیری توسط عوامل نظارتی زندان‌ها، با ایجاد حواشی سعی در فرار از تنبیهات قانونی را دارند. به‌همین منظور ورود گوشی تلفن همراه به زندان‌ها خود مشمول موارد تخلف است که متأسفانه ضبط و انتشار این فیلم عاری از واقعیت نیز خود یک نمونه از اقدامات غیرقانونی این دسته از مجرمین ساکن در زندان‌ها را به اثبات می‌رساند.

در این فیلم، شخص زندانی که ادعای واهی را مطرح کرده، خود دارای سوابق متعدد از جمله کلاهبرداری رایانه‌ای، مشارکت در چندین فقره آدم‌ربایی، سرقت مقرون به آزار و تهدید با چاقو، ضرب و جرح عمدی با چاقو، شرکت در نزاع دسته جمعی، اخلال در نظم و همچنین خرید و فروش موادمخدر بوده و سعی در سیاه‌نمایی و حاشیه‌سازی با هدف به رسیدن به مقاصد خاص را داشته است. این زندانی در زندان‌های قزلحصار، رجایی شهر، تهران بزرگ، تویسرکان و ندامتگاه کرج سابقه حبس دارد.

زندان‌ها برحسب نوع جرایم مجرمین و با لحاظ اصل طبقه‌بندی، رعایت کرامت انسانی و تحت کنترل لازم اداره می‌شوند تا زندانیان بتوانند دوران حبس خود را تحت اقدامات اصلاحی و تربیتی زندان‌ها سپری کنند.

جمعی از زندانیان که حکم حبس خود را در واحد یک سالن هفت زندان قزلحصار کرج می‌گذرانند، روز سه‌شنبه ۸ خرداد ویدئویی ضبط و به بیرون از زندان ارسال کردند و در آن مدعی شدند که با آن‌ها رفتار نامناسب می‌شود.

۴۷۲۳۶

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید