تشریح آخرین وضعیت پرونده تروریستی کرمان از زبان رئیس کل دادگستری کرمان


حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی امروز ۱۴ دی ماه ضمن عرض تسلیت شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان در این حادثه تروریستی، اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه تروریستی تلخ در کرمان و بدنبال دستوراتی که ریاست قوه قضاییه خطاب به دستگاه قضایی استان کرمان صادر نمود، از همان لحظات اولیه حادثه رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضایی استان قرار گرفت.

حمیدی گفت: امیدوارم با دستوراتی که صادر شده و با پیگیری که دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی استان انجام می‌دهند، هر چه سریع‌تر پشت پرده این حادثه روشن بشود و عواملی که پشتیبانی می‌کردند و عواملی که اقدام کردند شناسایی و تحویل دستگاه قضایی استان بشوند تا در اسرع وقت پرونده آنها با سرعت و دقت لازم رسیدگی بشود و ما بتوانیم عوامل این حادثه را به سزای عمل ننگین خودشان برسانیم و خبرهای خوبی در این رابطه بتوانیم در آینده به مردم عزیزمان ارائه بدهیم.

وی به تشریح اقدامات انجام شده طی ساعات گذشته در دستگاه قضایی استان کرمان اشاره کرد و گفت: در اولین اقدام، دادستان مرکز استان در محل حادثه حاضر و تحقیقات اولیه برای بررسی حادثه و ابعاد قضایی این عملیات تروریستی آغاز شد.

حمیدی اعلام کرد: بلافاصله دستورات قضایی لازم و از محل حادثه از سوی مدعی العموم خطاب به دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی صادر شد .

رییس کل دادگستری استان کرمان به اقدام دیگر دستگاه قضایی در ساعات پس از وقوع حادثه اشاره کرد و گفت: در این رابطه پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان زیر نظر بازپرس ویژه‌ای برای رسیدگی به ابعاد قضایی این موضوع تشکیل شده و دستورات قضایی لازم توسط دادستان به ضابطین خاص و عام صادر شده است.

حجت الاسلام حمیدی بیان داشت: همچنین در آینده خانواده‌های معظم شهدا و کسانی که در این حادثه دلخراش مصدوم و مجروح شدند می‌توانند برای طرح شکایت از عوامل دخیل در این حادثه به دادسرای کرمان مراجعه و شکایات خود را مطرح و رسیدگی‌های لازم انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

دستور ویژه پلیس برای دستگیری قاتل اعضای یک خانواده

۴۷۲۳۶

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید