پرونده فروش سوالات آزمون وکالت قوه قضاییه در دادسرای کارکنان دولت


به گزارش خبرآنلاین، رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه با بیان اینکه در آزمون وکالت ۱۴۰۲ حقی از کسی ضایع نشده است، گفت پرونده‌ای افرادی که در زمینه فروش سوالت دستگیر شده‌اند در دادسرای ویژه کارکنان دولت به صورت جدی در حال پیگیری است.

ایسنا نوشت: حسن عبدلیان‌پور در مورد آزمون وکالت ۱۴۰۲ در مورد اینکه آیا تقلب در آزمون صورت گرفته بود، یا خیر گفت: همانطور که قبلا ریاست حفاظت اطلاعات قوه قضاییه نیز اعلام کرد تعدادی از افراد در این زمینه دستگیر شدند.

وی ادامه داد: برای این افراد پرونده ای تشکیل شد که در دادسرای ویژه کارکنان دولت به صورت جدی در حال پیگیری است.

عبدلیان پور افزود: یکی از دلایل طولانی شدن اعلام نتایج آزمون تاکیدات ریاست قوه قضاییه بر سنجش و اعلام صحت آزمون و معرفی افراد متخلف بود.

وی گفت: وسواس و دقت خاصی از جانب مرکز وکلا در زمینه صحت آزمون صورت گرفت تا به این نتیجه رسیدیم که نتیجه آزمون بسیار دقیق بوده و همه جوانب در آن دیده شده و افرادی که خطایی مرتکب شدند شناسایی شده و مجازات خواهند شد.

رئیس مرکز وکلا با بیان اینکه خاطیان تعداد محدودی بودند، گفت: همه متخلفان و خاطیان به صورت کامل شناسایی شدند که در این زمینه از دستگاه‌های امنیتی و دستگاه حفاظت قوه قضاییه تشکر می‌کنم چرا که سبب شدند هم آبروی قوه قضاییه و هم مرکز وکلا حفظ شده و سربلند از این آزمون بیرون بیاییم.

عبدلیان پور با بیان اینکه جلسات متعددی از سوی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه برای بررسی صحت آزمون انجام شد، گفت: تعدادی از افراد شناسایی و دستگیر شده و به خطای خود اقرار کردند.

وی خطاب به داوطلبان آزمون وکالت ۱۴۰۲ گفت: مطمئن باشند که دستگاه قضایی و مجموعه مرکز وکلا و همچنین سازمان سنجش در کنار صداقت موضوع صحت آزمون را بررسی کردند و حقی از کسی ضایع نشد.

آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه اسفند ماه سال ۱۴۰۲ برگزار و نتایج آن ۲۶ خرداد در سایت سازمان سنجش اعلام شد.

۴۷۲۳۶

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید